Telefon Linia Polecamy Reklama Reklama Reklama
Do góry Gołąb

Tutaj jesteś: Strona główna | Aktualności

Aktualności

Sosnowiec 2016

Od 15-go do 17-go stycznia 2016 roku mieliśmy okazję uczestniczyć w 9. edycji Międzynarodowych Targów Gołębi Pocztowych. Tradycyjnie, Sosnowiec stał się miejscem spotkań hodowców, poszukujących najlepszych produktów, gołębi i usług.

Nie zabrakło najpiękniejszych i najszybszych okazów nie tylko z Polski, ale także z całej Europy. Targom towarzyszyła 66. Ogólnopolska Wystawa Gołębi Pocztowych, organizowana przez Partnera Targów, Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych. Do Sosnowca przybyło niemal ... [...]

Co się działo?

W piątek targi były otwarte dla zwiedzających od 12:00 do 18:00. W sobotę od 7:00 aż do 18:00. Sobota była jednak chyba najbardziej atrakcyjnym dniem.  O godzinie 11:00 na scenie odbyła się dekoracja Mistrzów Polski GMP, w Kategoriach i o Intermistrzostwo. Potem nagrodzono zwycięzców Konkursu Redakcji HGP. Popołudniu odbył się ... [...]

Statystyki

Do Sosnowca przybyło tysiące hodowców. Według naszej wiedzy, w piątek sprzedano aż 4,5 tysiąca biletów, w sobotę ? 10,5 tysiąca, a w niedzielę ? 3,5 tysiąca. Dla porównania w Bukareszcie sprzedano: w piątek ? 400 biletów, w sobotę ? 1000 biletów. Jak widać prawie 10 razy więcej hodowców pojawiło się w Sosnowcu. Któż by pomyślał, że nasze polskie targi będą należały do czołówki imprez organizowanych dla hodowców z całego świata i, że będą się cieszyły tak dużą popularnością?

[...]

Do zobaczenia w Kielcach

W ciągu kolejnych dwóch lat wszyscy spotkamy się w Kielcach. Do Sosnowca powrócimy być może za trzy lata. Hale targowe w Kielcach są duże, przestronne, obsługa fachowa, dlatego nie można narzekać na gorsze warunki ? być może wręcz przeciwnie.

Całość w 02/2016 numerze miesięcznika ?Złoty Gołąb?

Autor: Nicole Nowak

Wróć do przeglądania wszystkich newsów

>