Telefon Linia Polecamy Reklama Reklama Reklama
Do góry Gołąb

Tutaj jesteś: Strona główna | Aktualności

Aktualności

Rekordowa Wystawa Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza

Wspaniałe okazy, tłumy zwiedzających, wiosenna aura ? po prostu sukces

Krajową Wystawę Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza, która od 30 do 31 stycznia miała miejsce w Targach Kielce odwiedziło ponad 6000 zwiedzających.

Obejrzeli oni 6100 najpiękniejszych gołębi, 530 okazów drobiu ozdobnego i ok. 200 królików, które do Kielc przywiozło blisko 540 hodowców z Polski i Ukrainy.

Wspaniały jubileusz

Pierwszy dzień targów zakończył się uroczystą galąw sali kongresowej Omega Targów Kielce. Podczas gali z okazji jubileuszu 25-lecia działalności Polskiego Związku Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza, wręczone zostały wyróżnienia dla zasłużonych członków i działaczy. Medal od Związku otrzymał także Prezes Zarządu Targów Kielce dr Andrzej Mochoń.

Ekstra ciekawostka w ?Teleexpresie Extra?

W halach Targów Kielce pośród wielu wspaniałych gołębi można było znaleźć ciekawą rasę ? rysia staropolskiego. Ryś polski to jedna z najstarszych ras gołębi w naszym kraju. Niestety, z powodu różnych niedomówień ryś polski został zmodernizowane przez niemieckich hodowców. Dzięki akcji Polskiego Związku Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza "S.O.S. ratujmy polskie rasy" ryś polski, oficjalnie już staropolski został wpisany do rejestru Europejskiej Federacji w swojej niezmodyfikowanej, pierwotnej postaci.

To właśnie dzięki Krajowym Wystawom udało się o tę rasę powalczyć ? mówił Jan Pajka, Prezes PZHGRiDI ? to tutaj hodowcy przywozili te piękne ptaki, mogliśmy je oglądać, porównywać i pracować nad przywróceniem rasy.

Ciekawostka ta zainteresowała Telewizję Polską i materiał o rysiu polskim ukazał się w ?Teleexpresie Extra? w TVP INFO.

Dzieci też były zadowolone

Największym zainteresowaniem najmłodszych zwiedzających cieszyły się natomiast pokazy skoków przez przeszkody w wykonaniu królików, trenowanych przez Mistrzów Europy z Czech. Entuzjazm wzbudzały również wyczyny ?Magicznych gołębi Johny?ego?, chociaż podczas pierwszego pokazu iluzji, dwa ptaki postanowiły nieco odpocząć i zrezygnowały z występu, dumnie zasiadając pod dachem hali E.

 

 


Wróć do przeglądania wszystkich newsów

>