Telefon Linia Polecamy Reklama Reklama Reklama
Do góry Gołąb

Tutaj jesteś: Strona główna | Aktualności

Aktualności

Obraz
Wystawa gołębi i królików – regionalna (9-10 XII 2017)

Tradycyjnie już grudzień to ważny miesiąc dla miłośników i hodowców gołębi, drobiu ozdobnego i królików. Po raz kolejny wszyscy spotkają się w Targach Kielce, aby poznać nietypowe okazy oraz wymienić doświadczenia. Wszystko to za sprawą odbywających się jednocześnie czterech wydarzeń, skierowanych do miłośników gołębi i nie tylko, czyli Świętokrzyskiej Wystawy Królików Rasowych, 48. Okręgowej Wystawa Gołębi Pocztowych, Świętokrzyskiej Wystawa Gołębi Rasowych oraz giełdy specjalistycznych artykułów.

Środa, 1 - Listopad 2017r.

Czytaj całość aktualności »
Obraz
Platinum Już Jest!!

NOWOŚĆ! Platinum to najnowszej generacji formuła płynnego produktu stosowanego do suplementacji w wodzie pitnej dla gołębi wyczynowych wspomagającego ich zdrowie, kondycję i odporność .

Wtorek, 6 - Czerwiec 2017r.

Czytaj całość aktualności »
Obraz
Miesięcznik "Złoty Gołąb" nr 6/2017

Już jest numer czerwcowy, a w nim: - Robby i Roger Berckmans z Belgii - Wiosenne problemy - Gołąb w cenie konia. Chcą ich milionerzy wojsko i mafie - Benedykt Drąg - III Supermistrz Okręgu Opole 2016 - Błędy - Tejksobatyna: NOWY ANTYBIOTYK, który zwalcza oporne bakterie - Jak wzmocnić własne stado? Optymalne sposoby osiągnięcia maksymalnego sukcesu w rozrodzie. - Adam i Eugeniusz Bank - Mistrzowie okręgu Gdańsk w kat. C z "50" 2016 roku

Poniedziałek, 5 - Czerwiec 2017r.

Czytaj całość aktualności »
Obraz
CHOROBY UKŁADU ODDECHOWEGO GOŁĘBI

Schorzenia dróg oddechowych gołębi są dość często stwierdzane u gołębi pocztowych, a jeszcze częściej są podejrzewane przez hodowców, zwłaszcza w sezonie lotowym. Rzadko je widać "gołym okiem", ale w świadomości hodowców istnieją jako: suchy katar, śluz, czy też flegma w dziobie i gardle. Oczywiście takie objawy można niekiedy zaobserwować u gołębi, ale nie są to konkretne jednostki chorobowe, lecz tylko objawy występujące jako wynik niekorzystnych warunków w gołębniku, czasem inwazji pasożytów wewnętrznych, schorzeń przewodu pokarmowego, alergii, a także podawania niektórych preparatów prozdrowotnych, które dają czasem zupełnie odwrotny efekt - podrażnienie widocznych błon śluzowych w jamie dziobowej. [...]

Czwartek, 20 - Kwiecień 2017r.

Czytaj całość aktualności »
Obraz
Gazeta marcowa "Złoty Gołab"

Już jest numer marcowy ,a w nim : -Eduard Bucek 2 Wicemistrz Słowacji w kat A 2014 roku - Wdowieństwo. Intensywne przygotowania należy wcześniej zacząć - O tej porze - Już trzeba myśleć o nowym sezonie lotowy - Nie wszędzie mistrzom jest łatwo - Joachim i Damian Fraj z oddziału Prudnik - Wywiad z Gunter Prange - Porady na luty. Nie mam pojęcia co siedzi jego maleńkiej główce - Badania stad gołębi - Skromności i praca - Marek Mazur Mistrz okręgu Lublin w Kat "A"

Środa, 15 - Marzec 2017r.

Czytaj całość aktualności »
Aukcja Herbots

Ogłoszenie Aukcja gołębi Herbots dn. 25.03. 2017 r. Ośrodek Kultury i Sportu Prószków k/Opola Ul. Daszyńskiego 6. Początek o godz. 15:00. Informacje: WWW.dobrylot.home.pl Tel. +48 501 464 592

Wtorek, 14 - Marzec 2017r.

Czytaj całość aktualności »
Obraz
Rozdajemy firmowe GADŻETY!

Takie gadżety przygotowaliśmy dla Was na wystawę w Kielcach. Skoro jednak się nie odbyła musimy Wam je rozdać inaczej. Do każdego zamówienia dodajemy smycz z logo GRATIS, a do każdego zamówionego zestawu dorzucamy KUBEK. Do końca lutego do DUŻEGO zestawu dodajemy jeszcze koszulkę gratis!

Niedziela, 22 - Styczeń 2017r.

Czytaj całość aktualności »
Obraz
Wystawa odwołana!

Szanowni Państwo, jest nam niezmiernie przykro poinformować, że na podstawie decyzji nr 1/2016/HPAI Powiatowego Lekarza Weterynarii w Kielcach 67. Ogólnopolska Wystawa Gołębi Pocztowych oraz Międzynarodowe Targi Gołębi w terminie 13-15 stycznia 2017 r. zostają odwołane z powodu stwierdzenia ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków na terenie powiatu pińczowskiego oraz wyznaczeniu obszarów zagrożonego i zapowietrzonego na terenie powiatu kazimierskiego.

Wtorek, 3 - Styczeń 2017r.

Czytaj całość aktualności »
Obraz
Numer październikowy miesięcznika Złoty Gołąb

Już dziś odebrany został z drukarni najnowszy miesięcznik Złoty Gołąb. W numerze znajduje się artykuł o Januszu Body z zespołu góralskiego "BACIARY", Dariuszu Mak - Mistrz Okręgu Nowy Sącz w kategorii M w 2015 roku oraz o Jarosławie Kuczmierczyku i Jacku Raczek - Wicemistrzach Okręgu Bielsko-Biała w kat. OPEN 1. Oprócz tego porad weterynaryjnych po sezonie 2016 udzieli lekarz weterynarii Tomasz Klimczak, a temat budowania formy i dbania o zdrowie gołębi poruszy znany pisarz gołębiarski - John Lambrechts.

Czwartek, 29 - Wrzesień 2016r.

Czytaj całość aktualności »
Obraz
Mamy wyniki czwartego lotu

Prezentujemy listę konkursową z lotu Kalisz II, który odbył się 04.09.2016, oddział 0264 Prudnik. Drużyna lotowa prowadzona jest na programie lotowania firmy Elita. Dobry lot wszystkim hodowcom!

Czwartek, 8 - Wrzesień 2016r.

Czytaj całość aktualności »
Obraz
Za nami już trzeci lot konkursowy!

Niestety przed drugim lotem nasze młode też dopadła choroba. Stwierdziliśmy, że nie damy ich na lot, gdyż chcemy, żeby po lotach zostały Nam dobre gołębie, a nie te, które akurat podczas feralnego lotu były zdrowe i silniejsze niż te chore. W dniu kiedy zwymiotowały nie podaliśmy w ogóle karmy - tak, nie dostały ani ziarenka! :-) Sama woda z elektrolitem! Potem powoli zaczęliśmy podawać małe dawki lekkostrawnej karmy i dodawaliśmy Adeno-Coli Stop. Zakoszowaliśmy na trzeci lot, a wyniki naszej pracy macie poniżej :-) DOBRY LOT WSZYSTKIM! :-) PS. Na liście konkursowej nasze gołębie podkreślone są na kolor żółty.

Czwartek, 1 - Wrzesień 2016r.

Czytaj całość aktualności »
Obraz
Warto słuchać naszych rad

14-go sierpnia większość oddziałów po raz pierwszy w tym sezonie oczekiwało na powrót gołębi młodych. Jak wiadomo pierwszy lot to duże ryzyko wybuchu choroby, gdyż jest to ich pierwszy kontakt z tak dużą ilością gołębi od różnych hodowców - jednym słowem - to ich pierwszy kontakt z całą zbieraniną różnych bakterii, robaków i wirusów.

Poniedziałek, 22 - Sierpień 2016r.

Czytaj całość aktualności »
Obraz
Koniec sezonu lotowego gołębi dorosłych 2016

Za nami już sezon lotowy gołębi dorosłych 2016. Każdy z Nas starał się wywalczyć jak najlepszy tytuł. Nie zawsze jednak wszystko się udaje, warto jednak próbować i tak łatwo się nie poddawać. Mamy nadzieję, że osiągneliście to, co kilka miesięcy temu postawiliście sobie za cel! My natomiast przedstawiamy Wam Nasze wyniki z Okręgu Opole oraz z Oddziału Nysa. Na koniec życzymy dobrego sezonu lotowego gołębi młodych!

Poniedziałek, 1 - Sierpień 2016r.

Czytaj całość aktualności »
Obraz
Oko prawdę Ci powie?

Układowi mięśniowemu poświęciłem dużo czasu dokładnie go opisując, ale to nie oznacza, że jakość oka jest dla mnie mniej ważna. Wręcz przeciwnie. Z doświadczenia wiem, że mięśnie i oczy mogą wiele zdradzić i że dobry znawca gołębi na podstawie właśnie tych dwóch wartości może ocenić inteligencję, charakter i siłę danego gołębia. Tak, dobrze przeczytałeś, znawca gołębi, a nie ktoś, kto uważa lub komu wydaje sie że nim jest.

Środa, 6 - Lipiec 2016r.

Czytaj całość aktualności »
Rozwój młodych

Badania prowadzone już w 1786 roku przez Johna Huntera i opisane w jego książce ?O wydzielinach w wolach gołębi wysiadujących jaja? pokazały, że nowonarodzone gołębie w swoich pierwszych 4-5 dniach życia są jeszcze za słabe, by trawić ziarna.

Środa, 6 - Lipiec 2016r.

Czytaj całość aktualności »
Za nami już loty konkursowe

Za nami już kilka pierwszych lotów konkursowych. Pogoda jest bardzo zmienna, dlatego trzeba uważać, żeby w głupi sposób nie stracić dobrych ptaków. Mamy nadzieję, że Wasze gołębniki są pełne i nie ma w nich żadnych braków. Choć pamiętajcie, że nawet najlepszym zdarza się zgubić kilka gołębi. Trzymamy kciuki za wszystkich hodowców, uważajcie na pogodę! Dobry lot!

Poniedziałek, 16 - Maj 2016r.

Czytaj całość aktualności »
Obraz
Drodzy Hodowcy!

Za dwadzieścia kilka dni wielu z Was rozpocznie sezon lotowy 2016! Dziękujemy tym, którzy Nam zaufali i chcą lotować z produktami "ELITA". Na pewno będziecie zadowoleni, a my z całych sił TRZYMAMY ZA WAS KCIUKI! Wierzymy, że ten sezon będzie lepszy niż poprzednie! Zacznijcie już treningi i ostrą pracę z gołębiami! Nie ma czasu na lenistwo!

Poniedziałek, 4 - Kwiecień 2016r.

Czytaj całość aktualności »
Obraz
Porady weterynaryjne na kwiecień

Przeglądając prasę skierowaną do hodowców często spotykam artykuły na temat zdrowia gołębi. Wiele z nich poświęconych jest immunoprofilaktyce. Generalnie większość autorów zgadza się co do tego, że gołębie szczepić należy. Istnieją jednak pewne różnice w szczegółowych zaleceniach dotyczących szczepień.

Poniedziałek, 4 - Kwiecień 2016r.

Czytaj całość aktualności »
Obraz
Gołębie serce

Już od kilku lat wysyłam magazyn "Złoty Gołąb" mojemu koledze, Julianowi Mitoraj, który mieszka w London koło Toronto w Kanadzie. Julian w jednym z tych miesięczników, które mu wysłałem przeczytał artykuł Nicole Nowak o dwunastoletniej dziewczynce, Joasi Kułakowskiej.

Poniedziałek, 4 - Kwiecień 2016r.

Czytaj całość aktualności »
Obraz
Sztuka nawigacji

Nawigacja kojarzy nam się z prawidłowym kierowaniem lotem, aby osiągnąć jakiś cel. Jako, że sezon lotowy za pasem nasuwają się poniższe przemyślenia dotyczące powrotu naszych ptaków z tras lotowych.

Poniedziałek, 4 - Kwiecień 2016r.

Czytaj całość aktualności »
>