Telefon Linia Polecamy
Do góry Gołąb

Tutaj jesteś: Strona główna | Hodowcy

Hodowcy

Grzegorz Kostecki – Wicemistrz Okręgu Wrocław w kat. A

Jakim miłośnikiem i fanatykiem hodowli gołębi trzeba być, aby podołać hodowli gołębi pocztowych na tak wysokim poziomie mimo braku czasu. Grzegorz prowadzi firmę budowlaną, kończy budowę własnego domu, prowadzi hodowlę na wysokim poziomie od wielu lat i oczywiście spędza czas z rodziną.

Grzegorz jest profesjonalistą, który doskonale sobie z tym wszystkim radzi, choć widać po nim, że stale gdzieś się śpieszy. Myślę, że jego wyniki byłyby jeszcze lepsze gdyby miał trochę więcej wolnego czasu. Hodowca ten posiada naprawdę wysokiej klasy materiał hodowlany oraz dużą wiedzę na temat lotowania. Najlepszą reklamą dla niego są hodowcy, którzy bardzo dobrze lotują jego gołębiami. Często mówi się o mistrzach z wybitnymi sukcesami, których gołębie jednak nie sprawdzają się w innych hodowlach. Grzegorz Kostecki jest przykładem, tego że można wyhodować świetne lotniki i równie dobry materiał przekazać innym hodowcom.

Leczenie

Zdrowie gołębi jest bardzo istotne. Od dwóch lat staram się aby kuracje, które stosuje bazowały na wynikach badań weterynaryjnych moich gołębi i były celowe. W minionym sezonie konsultowałem swoje gołębie m.in. po 5 locie, gdzie wyraźnie forma moich ptaków spadła. Wydaje nam się, że choroba gołębi młodych nie jest dolegliwością trapiącą tylko młode gołębie, ponieważ u starych podobne dolegliwości też występują. Wtedy należy reagować szybko, a podejmowane środki zaradcze muszą być stosowane w sposób celowy.

Parowanie

W kojarzeniu gołębi nie stosuję żadnych sprawdzonych teorii (oka, skrzydła itp.) U mnie kluczem są wyniki. Najlepsze kojarzę z najlepszymi.

Kontakt:
Grzegorz Kostecki
57-100 Strzelin
Ul. Św. Jana 1a/5
Tel. +48 602 397 909

Autor: Tadeusz Nowak

Wróć do przeglądania wszystkich hodowców

>