Telefon Linia Polecamy
Do góry Gołąb
Obraz Obraz Obraz Obraz


Aktualności w sklepie Elita

Obraz
MIESIĘCZNIK "ZŁOTY GOŁĄB" 6/2019.

Ukazał się nowy numer naszego miesięcznika, a w nim: prezentujemy kolejne hodowle i osiągnięcia ich właścicieli, poznamy dalszą część historii Ad Schaerlaeckensa, przeczytamy artykuł zawierający obszerne wskazówki pomocne przy ocenie gołębia, piszemy o dążeniach w niemieckim programie lotowym, jest też ciekawy artykuł na styku - psychologia i gołąb.

Piątek, 7 - Czerwiec 2019r.

Czytaj całość aktualności »
Obraz
10 faktów o gołębiach miejskich

• Gołąb skalny to najbardziej rozpowszechniony ptak miejski. Cechuje go wszystkożerność, wysoka płodność, bezczelność i głupota. Niegdyś zamieszkiwał jamy w skałach i z łatwością odnalazł się w betonowej zabudowie naszych miast, która przypomina mu mieszkania jego przodków

Czwartek, 30 - Maj 2019r.

Czytaj całość aktualności »

Hodowcy

Obraz
Janusz Wiatrowski

Moja przygoda z gołębiami rozpoczęła się początkiem lat 70-tych w domu rodzinnym. Mój wujek hodował gołębie pocztowe, nie był zrzeszonym hodowcą, ale w wolnych chwilach wywoził gołębie motorem na krótkie odległości i to mnie zainteresowało, gdyż gołębie przylatywały prędzej niż on wracał motorem.

Wtorek, 23 - Kwiecień 2019r.

Czytaj całość aktualności »
Obraz
Joachim Hontscha z Opola

Joachim Hontscha jest wielkim miłośnikiem naszego sportu. Jednak życie sprawiło, że mieszka i zarabia w niemczech, a gołębnik wraz z gołębnikami znajduje się w Polsce. Pomimo takiej sytuacij potrafi czerpać radość z naszej pasij garściami.

Wtorek, 23 - Kwiecień 2019r.

Czytaj całość aktualności »
Obraz
Rodzina Seidel z Niemiec

Rodzina Seidel mieszka w malowniczym miasteczku Markneukirchen liczącym około 6800 mieszkańców, leżącym w najdalszym południowo-zachodnim zakątku Saksonii w Niemczech, prawie na granicy z Bawarią i Czechami. Miasteczko to znane jest w świecie z produkcji instrumentów muzycznych. W samym mieście i w jego najbliższym otoczeniu znajduje się 100 zakładów kultywujących tradycje dawnych rzemieślników wytwarzających instrumenty muzyczne.

Poniedziałek, 25 - Luty 2019r.

Czytaj całość aktualności »
Obraz
Wim Muller – specjalista lotów maratońskich

Wim Muller pochodzi z Wilhelminadorp gdzie krajobraz jest niezwykle malowniczy. Od kilkudziesięciu lat zdobywa świetne wyniki na skalę międzynarodową. Od 1989 do 2004 roku był w spółce z Hansem Eijerkampem. Obecnie lotuje wraz z żoną Riną i synami. Drużyna „Wim Muller i synowie” specjalizuje się w lotach maratońskich z 900 km i więcej. Wim stworzył swoją rasę gołębi długodystansowych za pomocą wieloletniego kojarzenia w pokrewieństwie. O tym jaka jest historia tej hodowli i jak jest prowadzona napiszę poniżej.

Środa, 23 - Styczeń 2019r.

Czytaj całość aktualności »
Warunki Pogodowe

Prognoza pogody w serwisie Moja Pogoda. Zobacz tę prognozę pogody.

Warunki Pogodowe

Dokładna i sprawdzona pogoda. Zobacz tę prognozę pogody.

Warunki Pogodowe

Specjalna pogoda - zobacz jak w kolejnych godzinach zmienią sie warunki pogodowe. Zobacz zmieniające się warunki pogodowe.

Pogoda Prudnik z serwisu
>