Telefon Linia Polecamy
Do góry Gołąb

Tutaj jesteś: Strona główna | Hodowcy

Hodowcy

Wielokrotni Mistrzowie Oddziału Olkusz PZHGP 0200 - Sowula - Goraj

Wyżej wymienieni hodowcy są tandemem w którego skład wchodzi: Magdalena Sowula, Przemysław Sowula, Paweł Goraj. Lotują w oddziele Olkusz (PZHGP 0200)

Pani Magdalena jest osoba funkcyjną, pełni funkcje skarbnika. „Nasza hodowla jest stosunkowo dużą hodowlą. Drużyna gołębi dorosłych liczy około 80 gołębi. Młodych zawsze puszczamy dużo - to znaczy około 200 sztuk. 130 sztuk z nich prowadzimy metodą zaciemniania. Zaciemniamy je do godziny 15:00, kończymy zaciemniać wtedy kiedy wracamy z pracy.

Jeśli chodzi o pozostała część drużyny czyli 70 sztuk, to jest ona prowadzona naturalnie, nie zaciemniamy, lecą „z siodełka”. Gołębie młode trenujemy dosyć intensywnie. Suplementacja firmy Elita jest z nami od zawsze i w pełnym wymiarze, stosujemy z Elity wszystkie produkty, jeśli chodzi o plan podawania produktów podczas sezonu lotowego to jest on identyczny jak w nowym katalogu z 2021 roku. Nie zmieniamy stamtąd nic, wyznajemy zasadę, ze jeżeli jest tak napisane to musi być to napisane odpowiednio, bo pracują nad tym fachowcy.

Oczywiście manewrujemy suplementami, wtedy kiedy lot zapowiada się łatwy bądź na odwrót. Cały rok stosujemy karmy z firmy MDM, uważamy ze jakość tych mieszanek nie odchodzi jakością od tych zagranicznych. W swojej hodowli stosujemy dużo herbat, które kupujemy w sklepie u Wiesława Tokarczyka. Jeżeli chodzi o sprawy zdrowotne naszych gołębi to badamy je i nie stosujemy żadnych kuracji antybiotykowych w ciemno. Uważamy, że jeśli cały rok będziemy systematycznie podawać odpowiednie suplementy diety z firmy Elita takie jak na przykład Gastrofix, Platinum oraz będziemy zakwaszali wodę Akwa-Septic lub Mentol-Septic, to nie będziemy spotykać się z żadnymi większymi infekcjami w gołębniku.

Naszą radą dla hodowców jest przede wszystkim dbanie o zdrowie gołębi przez cały rok oraz wdrażanie suplementów kilka tygodni przed zawodami, podając coś w połowie sezonu możemy im zaszkodzić. Gołębie muszą przyzwyczaić się do tych „smaków”. Jeżeli dany lot nam nie wyjdzie, nie szukajmy problemu w gołębiach, poszukajmy problemu w sobie, w tym co może ewentualnie zrobiliśmy zle. Przestrzegamy też hodowców przed tym, aby właśnie po takim locie nie zaczynać mieszać z produktami - trzymajmy się jednego schematu, który na pewno się sprawdzi!

Wróć do przeglądania wszystkich hodowców

>