Telefon Linia Polecamy
Do góry Gołąb

Tutaj jesteś: Strona główna | Hodowcy

Hodowcy

Mistrzowie regionu w kat. A - Tokarczyk Kwartet Lot

W skład zespołu wchodzą: Wiesław i Filip Tokarczyk, Tadeusz Kłeczek i Jarosław Łabuzek. Kwartet lotuje w oddziale Trzebinia, w okręgu Śląsk Wschód. Jest to czołowy gołębnik tego oddziału i okręgu. Co roku plasują się w ścisłej czołówce.

W 2019 roku zajęli 21. miejsce w Polsce w kat. A – co daje również tytuł mistrza regionu, okręgu oraz oddziału. Jeśli chodzi o loty młodych, w 2019 roku zespół zdobył miano wicemistrza okręgu Śląsk Wschód. Rok 2020 również był bardzo zadawalający, na lotach gołębi dorosłych w kat. A uplasowali się na 3. miejscu w okręgu, a w lotach gołębi młodych zostali wicemistrzami regionu!

Od 2004 roku główną bazą gołębnika są gołębie z linii „231” Engels od Tadeusza Nowaka, Karola Paszka, W. & P. Mielczarek, Grzegorza Lazara, Piotra Bakiera, Heinza Bindacza. Jeśli chodzi o prowadzenie hodowli – o czym opowiada jeden z członków kwartetu - to wygląda to mniej więcej tak:

„W trakcie ewentualnych kuracji dodaję do karmy Probo-Mios, który zawiera glinkę leczniczą i szczepy bakterii probiotycznych. Probiotyk musi być w proszku, ponieważ tylko takie bakterie (w formie sporów) są w stanie przetrwać przez wiele miesięcy czy nawet lat. Wczesną wiosną podaję dużo herbat, by gołębie się oczyściły, odchudziły i powróciły do optymalnej kondycji. Około 10-go kwietnia gołębie są już bez młodych. Jeśli tylko pogoda na to pozwala, są w tym czasie dobrze trenowane wokół gołębnika, a przed pierwszym lotem konkursowym mają już zaliczone kilka krótkich lotów treningowych. Z firmy Elita stosuję tak naprawdę większość produktów ze schematu karmienia, który znajduje się w katalogu, natomiast produkty, których używamy w największych ilościach, to zdecydowanie Dynamix oraz Żelazo-Komplex. W trakcie sezonu lotowego, jeśli nie widzę problemów zdrowotnych, staram się nie stosować środków leczniczych. Jak tylko zakończy się sezon, gołębie dostają dobrą karmę na pierzenie i nie są wypuszczane na trening wokół gołębnika, więc szybko nabierają masy. W tym okresie podaję im dodatki takie jak: Vital-Zell, Immuno-Zell, drożdże z maślanką, Sedochol i prawie codziennie herbatę wspomagającą pierzenie. Kąpiel mają dwa razy w tygodniu. To wszystko sprawia, że do końca roku są kompletnie wypierzone”.

Obraz

Wróć do przeglądania wszystkich hodowców

>