Telefon Linia Polecamy
Do góry Gołąb

Tutaj jesteś: Strona główna | Hodowcy

Hodowcy

Czołowy tandem z oddziału Niemodlin 2 - Grzegorz & Bronisław Sobczyńscy

Od ponad 10 lat Bronisław i Grzegorz Sobczyńscy są w ścisłej czołówce oddziału 0250-Niemodlin 2. Zdobyli trzy razy tytuł mistrza oddziału w lotach gołębi dorosłych, jak i inne wyróżnienia oraz czołowe miejsca w Mistrzostwach Okręgu Opole.

Zarządzają hodowlą wspólnie, uzupełniając się w jej prowadzeniu. Zgodnie twierdzą, że w pojedynkę nie mieliby szans na osiągnięcie takich wyników.

„Lotujemy całym stadem, ale gołębie są lotowane rotacyjnie, co w efekcie powoduje, że nasze ptaki rzadko kończą sezon z więcej niż 10 konkursami. Wolimy trzymać w naszej hodowli gołębie mające 7-8 czołowych konkursów niż takie, które mają 14, ale przeciętnych.

Systematycznie podajemy preparaty przeciwgrzybicze. Przed sezonem szczepimy gołębie szczepionką na drogi oddechowe. W sezonie lotowym w większości opieramy się na produktach firmy Elita. Uważamy, że jakościowo produkty te absolutnie nie odbiegają od produktów firm zachodnich, a nawet są – naszym zdaniem - zdecydowanie lepsze; jesteśmy jednak świadomi, że każdy hodowca ma swoje upodobania i może mieć inne zdanie.

Używamy jeszcze produktów firmy Brockamp. W sezonie lotowym stosujemy karmę trójfazową. Po powrocie z lotu gołębie otrzymują elektrolit i Naturalinę z firmy Natural. W poniedziałek na kamę dajemy olej z ostropestu i Aktiv-Sprint, a do wody Akwa-Septic albo środek na drogi oddechowe na przemian co tydzień . We wtorek podajemy żelazo, w środę preparat witaminowy, w czwartek Magnez + L-Karnityna, a w piątek przeważnie Aerosol z firmy Brockamp. W sobotę tylko czysta woda, a w przypadku wystąpienia upałów elektrolit. Na początku czerwca szczepimy młode przeciwko ospie i paramyxowirozie i zaczynamy dyscyplinować obloty. Karmę i dodatki stosujemy takie same jak u gołębi dorosłych, ale podajemy więcej zakwaszaczy oraz probiotyków (Probo-Mios,/b>). Nie przykładamy wagi do wyników w lotach gołębi młodych, ponieważ u nas młode to jeden z etapów hodowli, a nie cel ostateczny”.

Wróć do przeglądania wszystkich hodowców

>