Telefon Linia Polecamy
Do góry Gołąb

Tutaj jesteś: Strona główna | Hodowcy

Hodowcy

Grzegorz Kostecki – Wicemistrz Okręgu Wrocław w kat. A

Jakim miłośnikiem i fanatykiem hodowli gołębi trzeba być, aby podołać hodowli gołębi pocztowych na tak wysokim poziomie mimo braku czasu. Grzegorz prowadzi firmę budowlaną, kończy budowę własnego domu, prowadzi hodowlę na wysokim poziomie od wielu lat i oczywiście spędza czas z rodziną.

Grzegorz jest profesjonalistą, który doskonale sobie z tym wszystkim radzi, choć widać po nim, że stale gdzieś się śpieszy. Myślę, że jego wyniki byłyby jeszcze lepsze gdyby miał trochę więcej wolnego czasu. Hodowca ten posiada naprawdę wysokiej klasy materiał hodowlany oraz dużą wiedzę na temat lotowania. Najlepszą reklamą dla niego są hodowcy, którzy bardzo dobrze lotują jego gołębiami. Często mówi się o mistrzach z wybitnymi sukcesami, których gołębie jednak nie sprawdzają się w innych hodowlach. Grzegorz Kostecki jest przykładem, tego że można wyhodować świetne lotniki i równie dobry materiał przekazać innym hodowcom.

[...]

Selekcja

Po sezonie przeprowadzam selekcję. U młodych głównie pod względem budowy. Selekcję gołębi starych przeprowadzam w oparciu o wyniki, zwracam uwagę nie koniecznie na ilość zdobytych konkursów ale na pozycje jakie zajmują w lotach. Stawiam głównie na szybkość. U mnie liczy się to aby gołąb zdobywał czołowe konkursy.

[...]

Okręg Wrocław:

Kat. A – Wicemistrz – coeff. 70,63
3. Lotnik Okręgu – PL-0352-16-1994 – 13 konk. – 643,36 coeff.
1. Lotniczka Okręgu – PL -0352-16-1930 – 14 konk. – 382,47 coeff.

Kontakt:
Grzegorz Kostecki
57-100 Strzelin
Ul. Św. Jana 1a/5
Tel. +48 602 397 909

Autor: Tadeusz Nowak

Wróć do przeglądania wszystkich hodowców

>