Telefon Linia Polecamy
Do góry Gołąb

Tutaj jesteś: Strona główna | Aktualności

Aktualności

W tej małej puszce tkwi potężna moc! Gastrofix

Zapraszamy do przeczytania opisu tego produktu, wiedza poparta faktami!

Dziedzina żywienia ptaków jest dynamicznie rozwijającą się dyscypliną wiedzy. Ciągle prowadzone są badania nad poszukiwaniem nowych produktów i substancji, które poprawiałyby zdrowotność oraz funkcjonowanie układu pokarmowego ptaków, będącego jednym z najważniejszych narządów w organizmie. Dostarcza substancje odżywcze do wszystkich organów i układów w organizmie zwierzęcym. Z niego również pochodzi 70% odporności. Zdrowy i sprawny układ trawienny jest zatem niezbędnym warunkiem uzyskania dobrej formy i osiągania przez gołębie najlepszych wyników lotowych.
Gastrofix jest doskonałym i szeroko sprawdzonym produktem znacznie redukującym zagrożenie wystąpienia chorób układu pokarmowego, powodowanych przez pierwotniaki, wywołujące takie choroby jak: kokcydioza, heksamitoza i trychomonadoza. Ogranicza on także występowanie zakażeń bakteryjnych, powodujących takie schorzenia jak: salmonelloza, kolibakterioza, campylobakterioza oraz zakażenie gronkowcami i beztlenowcami.
Zastosowany w Gastrofixie wyciąg i olejki eteryczne z oregano oraz specjalnie dobrana mieszanina kwasów organicznych (krótko- i średniołańcuchowe kwasy organiczne) w sposób synergiczny spełniają rolę hamującą w rozwoju wyżej wymienionych patogenów. Szczególnie wiele nowych badań i odkryć naukowych z dziedziny dodatków prozdrowotnych dotyczy właśnie krótko- i średniołańcuchowych kwasów organicznych. Najnowszej generacji mieszaniny kwasów organicznych są naniesione na specjalne nośniki, dzięki którym uwalnianie substancji czynnej (kwasów organicznych) następuje równomiernie, tj. zarówno w wolu, żołądku, jak i w jelitach gołębia - tam gdzie jest największe zagrożenie ze strony drobnoustrojów patogennych.
Chcąc zatem wykorzystać najnowszą wiedzę z dziedziny zdrowotno-żywieniowej oraz podnosić jakość i efektywność produktów przeznaczonych dla gołębi, w Gastrofixie zastąpiono częściowo dotychczasowe kwasy organiczne doskonalszą mieszaniną najnowszej generacji. Jest ona zawieszona na nowym, specjalnym nośniku, co powoduje nieznaczną zmianę w wyglądzie zewnętrznym i intensywności zapachowej gotowego preparatu (Gastrofixu). W ten sposób uzyskano produkt o jeszcze wyższej skuteczności hamowania rozwoju szczególnie niekorzystnych bakterii w jelicie cienkim i grubym u gołębi, redukujący w znacznym stopniu częstotliwość pojawienia się biegunek. Dzięki nieznacznie zmniejszonej intensywności zapachu Gastrofixu (efekt ?zamknięcia? cząstek kwasu) produkt podany na karmę powinien być chętniej pobierany przez ptaki niż dotychczas.
Jesteśmy przekonani, że ulepszony Gastrofix jako jeden z najskuteczniejszych preparatów tego typu na rynku w jeszcze większym stopniu spełni Państwa oczekiwania.

Wróć do przeglądania wszystkich newsów

>