Telefon Linia Polecamy
Do góry Gołąb

Tutaj jesteś: Strona główna | Sklep


Sklep

Żelazo - Kompleks 250 ml

Najlepiej przyswajalna i najbezpieczniejsza forma żelaza. Pobudza krążenie krwi, transportuje tlen w mięśniach, usuwa toksyny.

Oprócz chelatowej (najlepszej) formy żelaza, produkt ten został wzbogacony w witaminy z grupy B: B1, B2, B11, B12 oraz pierwiastkami: miedź, kwas foliowy i sorbitol.

DZIAŁANIE:

 • ułatwia transport tlenu do mięśni - mięśnie gołębi nie produkują kwasu mlekowego po wysiłku
 • produkuje energię metaboliczną - pobudza gołębie
 • eliminuje toksyny z organizmu
 • neutralizuje szkodliwe wolne rodniki 
 • wpływa na procesy krwiotwórcze - mięśnie piersiowe gołębi stają się intensywnie różowe i wolne od łuski
 • poprawia funkcjonowanie układu nerwowego 

SPOSÓB DAWKOWANIA:

Do wody lub na karmę.

 • osłabienie organizmu i po dłuższych lotach:  2 razy w tygodniu 3 - 5 ml / 1 litr wody pitnej lub 1 kg karmy
 • na 3 tygodnie przed i przez cały sezon lotowy: 2 razy w tygodniu 3 ml /1 litr wody pitnej lub 1 kg karmy
 • podczas pierzenia: 2 - 3 razy w tygodniu 3 ml / 1 l wody pitnej lub 1 kg karmy
 • gołębie młode: 2 - 3 razy w tygodniu 3 ml / 1 l wody pitnej lub 1 kg karmy

OPIS SZCZEGÓŁOWY PRODUKTU:

Stosując Żelazo-Komplex utrzymacie maksymalne stężenie żelaza w organizmie gołębia, a co za tym idzie HEMOGLOBINY. Dzięki temu gołębie łatwiej będą wykorzystywały energię z karmy na energię pracy mięśni, co znacznie poprawi ich wytrwałość lotową i kondycję.

Aby gołębie podczas lotów skutecznie i efektywnie wykorzystywały zasoby energii w organizmie niezbędny do tego celu jest tlen. Tlen jest przenoszony z płuc za pośrednictwem krwi do mięśni ptaków gdzie dopiero tutaj z jego udziałem może dojść do zamiany energii pozyskanej z karmy na energię efektywną pracy mięśni (wykorzystywanej podczas lotu).  we krwi odpowiadają czerwone krwinki ? erytrocyty, a ściślej mówiąc,  ich białko hemoglobina, której nieodzownym składnikiem jest jeden z mikroelementów - żelazo. Żelazo poza funkcją transportującą tlen po wszystkich tkankach organizmu, uczestniczy w produkcji energii metabolicznej, eliminacji toksyn z organizmu oraz neutralizacji szkodliwych wolnych rodników. Żelazo jest niezbędne do budowy hemoglobiny, a także potrzebne w metabolizmie hormonów, witamin i aminokwasów.

W celu poprawy procesów krwiotwórczych żelazo musi być jednak podawane razem z odpowiednio zbilansowanymi związkami innego mikroelementu -miedzi, witamin B12 i B6. Cały ten kompleks bioaktywnych substancji poprawia także działanie neuroprzekaźników poprawiających funkcjonowanie układu nerwowego. W produkcie Żelazo-Komplex dodano także wit. B1, wit. B2 oraz kwas foliowy, odgrywające istotną rolę w podziałach komórkowych w tym szybszemu tworzeniu się większej ilości czerwonych krwinek - erytrocytów.

W okresie zwiększonego obciążenia fizycznego, czyli w okresie lotów, zapotrzebowanie na żelazo i cały kompleks składników poprawiających jego wbudowywanie w czerwone krwinki znacznie wzrasta. Przy jego niedoborze spada ilość nowotworzonych czerwonych krwinek a co za tym idzie ilość możliwego do przeniesienia tlenu do mięśni. Pogarsza się wtedy proces zamiany energii z karmy na energię pracy mięśni. Spada więc wytrzymałość lotowa takich gołębi.

Stosowanie regularnie 2 razy w tygodniu preparatu Żelazo-Komplex w trakcie lotów pozwala utrzymać maksymalne stężenie żelaza, a co za tym idzie hemoglobiny we krwi gołębi. Poprawia to zdolność wykorzystania energii z karmy na energię pracy mięśni oraz wytrwałość lotową. Żelazo-Komlpex należy podawać także gołębiom młodym oraz stadu podczas pierzenia co pozwala budować zdrowe, mocne i odporne stado.

Skład w 1000 ml:

wit. B1 - 980 mg
wit. B2 - 2190 mg
wit.  B12 - 5000 mcg
kwas foliowy - 910 mg
żelazo chelat - 22 000 mg
miedź - 75 mg
citric acid - 4 000 mg
sorbitol  43 000 mg 

OPAKOWANIE: 250 ml

DYSTRYBUTOR: Elita, 48-200 Prudnik, Trzebina 96, NIP: 755 181 81 83
sklep@elitanowak.pl   tel. +48 698 288 108, +48 531 592 342


Zdjęcia

 • Obraz

Powrót do sklepu

>