Telefon Linia Polecamy
Do góry Gołąb

Tutaj jesteś: Strona główna | Sklep


Sklep

Probo-Mios 500 g

Najlepszy pro- i pre- biotyk na rynku europejskim. Nie tylko zwalcza biegunkę, ale również leczy stan zapalny, działa osłonowo przy kuracjach antybiotykowych.

PROBO-MIOS powstał przy współpracy specjalistów medycyny z Polski, Hiszpanii i Niemiec.
Ma za zadanie odbudować i utrzymać właściwe funkcjonowanie przewodu pokarmowego gołębi pocztowych.

DZIAŁANIE:

  • zwalcza biegunkę
  • leczy stan zapalny
  • działa osłonowo przy kuracjach antybiotykowych
  • unieszkodliwia substancje grzybicze
  • przywraca właściwe pH jelit (produkcja kwasu mlekowego)
  • redukuje zagrożenie wystąpienia chorób bakteryjnych w jelitach (Clostridium, E.coli, Salmonelloza)

SPOSÓB DAWKOWANIA:

  • profilaktycznie - podczas i po sezonie lotowym:  2 razy w tygodniu 3 g / 1 kg karmy
  • leczniczo - w przypadku wystąpienia złej pracy jelit (mokry kał) : 10 g / 1 kg karmy przez 6 dni
  • po kuracjach antybiotykowych - dla odbudowania prawidłowej flory bakteryjnej w jelitach: dawka lecznicza przez 3 dni z rzędu
Możliwe jest łączne podawanie Probo-Mios z Gastrofixem w sytuacjach zagrożenia kokcydiozą lub dysbakteriozą jelit. 

OPIS SZCZEGÓŁOWY PRODUKTU:

Nie tylko zwalcza biegunkę, ale również leczy stan zapalny. Jako probiotyk działa osłonowo przy kuracjach antybiotykowych oraz redukuje zagrożenie wystąpienia chorób bakteryjnych w jelitach (Clostridium, E.coli, salmonelloza).

W skład produktu wchodzi czysty, powstały w naturalnych warunkach grey-less, pochodzący z epoki lodowcowej oraz zestaw dwóch szczepów probiotycznych bakterii jelitowych. Głównym składnikiem grey-lessu jest naturalny kwas krzemowy, szereg minerałów, jak również pierwiastki śladowe. Szczególne właściwości preparatu oparte są na odtruwających zdolnościach grey-lessów, polegających na chłonięciu i unieczynnianiu endogennych i egzogennych toksyn, występujących w przewodzie pokarmowym ptaków. Do najczęściej występujących w jelitach substancji toksycznych należy zaliczyć: mykotoksyny (toksyny grzybowe), endotoksyny pochodzenia bakteryjnego oraz produkty niepełnego rozkładu białek (aminy). Probo-Mios reguluje ponadto wilgotność treści jelit, ograniczając w ten sposób możliwość rozwijania się stanów biegunkowych. Ta cecha produktu wynika ze zdolności kilkusetkrotnie większego wiązania wody i substancji szkodliwych w stosunku do masy podanego preparatu. Drugim bardzo ważnym elementem wzmacniającym efekt prozdrowotnego oddziaływania na jelita ptaka, znajdującym się w Probo-Mios, są dwa szczepy probiotycznych (prozdrowotnych) bakterii jelitowych. Zostały one starannie dobrane tak, aby w możliwie najpełniejszy sposób zapewnić efekt zasiedlania treści jelit pozytywną mikroflorą.

Uzyskano w ten sposób najszybszy i najefektywniejszy sposób powrotu do odbudowy prawidłowej równowagi i funkcjonalności jelit. Wprowadzony przez produkt probiotyk (pozytywne bakterie) produkuje w jelitach kwas mlekowy oraz naturalne substancje lecznicze, co szybko i skutecznie przywraca zdrowotność jelit. Dodatkową korzyścią z zastosowania pozytywnych bakterii w Probo-Mios jest ich zdolność do tzw. efektu zajęcia miejsca, co oznacza, iż przylegają one bezpośrednio do błony śluzowej jelit, blokując w znaczący sposób możliwość zasiedlenia tych miejsc przez bakterie chorobotwórcze takie jak: Clostridium, E. coli, salmonelloza. Redukuje to zatem zagrożenie wystąpienia chorób bakteryjnych w jelitach.

Synergiczne (uzupełniające) działanie dwóch rodzajów składników, użytych w Probo-Mios (grey-lessu i bakterii probiotycznych) sprawia, że jest on produktem, który najefektywniej wpływa na dobry stan odchodów ptaków, odtruwanie systemu pokarmowego gołębi, jak również przywrócenie właściwej, zdrowej mikroflory jelitowej.

Probo-Mios jest także niezbędnym produktem, który należy podawać po zakończonych kuracjach antybiotykowych dla szybkiej odbudowy prawidłowej flory w jelitach.

Probo-Mios jest zatem świetnym "narzędziem" pozwalającym odbudować i kontrolować zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie jednego z najważniejszych narządów u gołębi, jakim jest układ trawienny.

Skład:
Bacillus amyloliquefaciens CECT 5940 (1 x 10^9 CFU/g) 50 x 10^9 CFU. Bacillus cereus var toyoi NCIMB 40112/CNCM/1010 zawiera min. 1 x 10^10 CFU/g do dodatku, nr rej. 1 10 x 10610 CFU

 OPAKOWANIE: 500 g

DYSTRYBUTOR: Elita, 48-200 Prudnik, Trzebina 96  NIP: 755 181 81 83
sklep@elitanowak.pl  tel. +48 698 288 108, +48 531 592 342


Zdjęcia

  • Obraz

Powrót do sklepu

>